Volg de loting voor de Beker van Vlaanderen 2020-2021 live

Geschreven door Basketbal Vlaanderen in Beker van Vlaanderen op

Volg de loting voor de Beker van Vlaanderen 2020-2021 live

Op donderdag 28 mei om 14u00 vindt de loting voor de Beker van Vlaanderen 2020-2021 plaats via een online live-event. Zowel bij de seniors als bij de jeugd worden de verschillende poules ingedeeld en ontdekken de clubs dus welke obstakels ze moeten overwinnen op hun weg naar de Finales. 

UPDATE: door een rechtzetting bij de inschrijvingen is na de loting Hasselt BT nog toegevoegd. Hierdoor spelen ook de winnaars van poules G en H een bijkomende barragewedstrijd.

Heren Senioren

Bij de Heren Senioren zijn de 22 clubs uit Top Division Men 1 en 2 rechtstreeks geplaatst voor de 1/16e finales. Hierdoor kunnen 10 ploegen uit de poulefase doorstoten naar de 1/16e finales. De winnaars uit poules A t.e.m. F plaatsen zich rechtstreeks voor de volgende ronde, terwijl de winnaars van poules G t.e.m. N eerst nog een extra barragewedstrijd moeten spelen. 

De poule-indeling
  • Poule A: BBC De West-Hoek Zwevezele, Clem Scherpenheuvel, Kon. Sint-Truidense Basketbal (KSTBB), Kon. BBC Wezen-Vrienden Geraardsbergen, Basket MIDWEST SPIE Izegem
    De winnaar van deze poule speelt in de 1/16e finale tegen Remant Basics Melsele-Beveren A
     
  • Poule B: Crelan Okapi Aalstar B, Melco Ieper C, BBC Schelstraete Delacourt HW Hansbeke, Fellows Ekeren, BC Guco Lier C
    De winnaar van deze poule speelt in de 1/16e finale tegen Hubo Limburg United B
     
  • Poule C: Kon. Sint-Niklase Condors, Mibac Middelkerke, BBC Houtem, BBC Croonen Lommel C, Oxaco BBC Boechout B
    De winnaar van deze poule speelt in de 1/16e finale tegen GSG Aarschot A
     
  • Poule D: BC Black Boys Erpe-Mere, BBC Croonen Lommel B, Hasselt BT B, Basket Malle
    De winnaar van deze poule speelt in de 1/16e finale tegen Basket Sijsele A
     
  • Poule E: Racing Brugge, Phantoms Basket Boom, Gent-Oost Eagles, Spartacus SCK Antwerpen, Wytewa Roeselare
    De winnaar van deze poule speelt in de 1/16e finale tegen Horticult Kontich Wolves A
     
  • Poule F: BC Guco Lier B, Kortrijk Spurs B, Hades Kiewit, Basketclub Red Sharks Koekelare, KBBC Upkot Sparta Laarne
    De winnaar van deze poule speelt in de 1/16e finale tegen Kon. BBC Oostkamp A
     
  • Poule G: Horticult Kontich Wolves B, Kon. Basket Team ION Waregem B, Hubo Limburg United C, Kon. BBC Union Leopoldsburg, Kon BC Gistel Oostende Duva Fruit B
    De winnaar van deze poule speelt een barragewedstrijd tegen de winnaar uit Poule H. De winnaar van die barragewedstrijd speelt in de 1/16e finale tegen Kon. BC Gistel Oostende Duva Fruit A.
     
  • Poule H: Antwerp Giants C, Basket Meetjesland, Melco Ieper B, BBC Makeba Mariaburg Brasschaat, Basket Poperinge
    De winnaar van deze poule speelt een barragewedstrijd tegen de winnaar uit Poule G. De winnaar van die barragewedstrijd speelt in de 1/16e finale tegen Kon. BC Gistel Oostende Duva Fruit A.
     
  • Poule I: Avanti Brugge 2015, KBBC Miners Beringen, BBC Koksijde, Holstra Wings Wevelgem-Moorsele, Sobabee Zwijndrecht
    De winnaar van deze poule speelt een barragewedstrijd tegen de winnaar uit Poule J. De winnaar van die barragewedstrijd speelt in de 1/16e finale tegen Wanty Gent Hawks.
     
  • Poule J: LSV Basket Landen, Red Vic Wilrijk, BBC Olympia Denderleeuw, BBC Scheldejeugd Temse, Basket Lummen
    De winnaar van deze poule speelt een barragewedstrijd tegen de winnaar uit Poule I. De winnaar van die barragewedstrijd speelt in de 1/16e finale tegen Wanty Gent Hawks.
     
  • Poule K: BBC Helios Ford Zottegem, LDP Donza B, Panters Baasrode, KBBC Wikings Kortrijk, Nieuw Brabo Antwerpen
    De winnaar van deze poule speelt een barragewedstrijd tegen de winnaar uit Poule L. De winnaar van die barragewedstrijd speelt in de 1/16e finale tegen LDP Donza A
     
  • Poule L: KBBC Miners Beringen B, BBC Falco Gent B, BC Vagant Kortrijk, K. Vabco Mol, Zuiderkempen Diamonds
    De winnaar van deze poule speelt een barragewedstrijd tegen de winnaar uit Poule K. De winnaar van die barragewedstrijd speelt in de 1/16e finale tegen LDP Donza A.
     
  • Poule M: Remant Basics Melsele-Beveren B, "Au Pingouin" Basket Blankenberge, 2B|SAFE Tienen, Bavi Vilvoorde B, Amon Jeugd Gentson
    De winnaar van deze poule speelt een barragewedstrijd tegen de winnaar uit Poule N. De winnaar van die barragewedstrijd speelt in de 1/16e finale tegen BC Guco Lier vzw A.
     
  • Poule N: Gembo Borgerhout B, Soba Antwerpen, BBC Okido Arendonk, GSG Aarschot B, Kon. Sint-Truidense Basketbal (KSTBB) B
    De winnaar van deze poule speelt een barragewedstrijd tegen de winnaar uit Poule M. De winnaar van die barragewedstrijd speelt in de 1/16e finale tegen BC Guco Lier vzw A.

In de 1/16e finale staan er meteen ook al enkele Top Division-ploegen tegen elkaar: 

  • Stella Artois Leuven Bears B vs. Antwerp Giants B
  • BasKet Tongeren vs. BBC Geel
  • Kortrijk Spurs vs. Gembo Borgerhout
  • Melco Ieper vs. Kon. Basket Team ION Waregem
  • Haantjes-D'Hondt Interieur Oudenaarde vs. BBC Croonen Lommel
  • Hasselt BT vs. Oxaco Boechout BBC

Dames Senioren

Bij de dames senioren zullen de teams ingedeeld worden in 8 poules. De 8 winnaars van de poules zullen terecht komen in de 1/16e Finales waar ze de 8 hoogst gerangschikte teams uit 1e landelijke van seizoen 2019-2020 tegen komen. 

De Poule-indeling
  • Poule A: BC Guco Lier vzw, Kon. Basket Team ION Waregem B, BBC Okido Arendonk, BBC Houtem
    De winnaar van deze poule speelt in de 1/8e finale tegen DBC Duopaint Osiris Aalst
     
  • Poule B: Basket Willebroek B, Wytewa Roeselare, Titans Basketball Bonheiden, LDP Donza
    De winnaar van deze poule speelt in de 1/8e finale tegen Kortrijk Spurs B
     
  • Poule C: Basketbalclub Campinia Dessel-Retie, Notre Dame Leuven, Hasselt BT, Amon Jeugd Gentson B, Gembo Borgerhout
    De winnaar van deze poule speelt in de 1/8e finale tegen Basket Willebroek
     
  • Poule D: BC Cobras Schoten-Brasschaat B, BBC Croonen Lommel, Mibac Middelkerke, B.C. Blue Stars Brugge
    De winnaar van deze poule speelt in de 1/8e finale tegen Phantoms Basket Boom B
     
  • Poule E: Basket Hema SKW B, Kortrijk Spurs C, Basket Lummen B, Avanti Dames Brugge, Antwerp Giants B
    De winnaar van deze poule speelt in de 1/8e finale tegen DBC Houthalen
     
  • Poule F: BBC Wildcats Gavere, DBC Duopaint Osiris Aalst B, BC Asse-Ternat, KB Oostende Bredene, Aartselaar BBC A
    De winnaar van deze poule speelt in de 1/8e finale tegen BC Cobras Schoten-Brasschaat
     
  • Poule G: Duffel KBBC, Zuiderkempen Diamonds, BBC Schelle, BC Grimbergen, Gent-Oost Eagles
    De winnaar van deze poule speelt in de 1/8e finale tegen Antwerp Giants 
     
  • Poule H: Clem Scherpenheuvel, KBBS Upkot Sparta Laarne B, Melco Ieper, Phantoms Basket Boom C, Remant Basics Melsele-Beveren
    De winnaar van deze poule speelt in de 1/8e finale tegen Amon Jeugd Gentson

Jeugd Jongens

In de jeugdcategorieën bij de jongens starten alle teams in de poulefase. De meisjescategoriën worden niet geloot, zij starten pas in januari en spelen geen poulefase.

De volledige resultaten van de loting kan je hier downloaden. 

De finales in alle categorieën staan gepland in het weekend van 19-20-21 maart 2021 in Boom.