BNXT League: dit zijn de voorlopige transfers van de Belgische ploegen

Geschreven door Basketbal Vlaanderen in Competitie op

BNXT League: dit zijn de voorlopige transfers van de Belgische ploegen

Voor zij die het vergeten zouden zijn, vanaf komend seizoen smelten de Nederlandse en de Belgische hoogste basketbalreeks bij de mannen samen tot de BNXT League. Om nog even op een rijtje te zetten, dit zijn alle ploegen: 

Belgische ploegen: Filou Oostende, Kangoeroes Mechelen, Spirou Charleroi, Telenet Antwerp Giants, Okapi Aalst, Hubo Limburg United, Phoenix Brussels, Basket Liège, Belfius Mons-Hainaut en Stella Artois Leuven Bears.

Nederlandse ploegen: ZZ Leiden, Heroes Den Bosch, Donar Groningen, Apollo Amsterdam, Den Helder Suns, Landstede Hammers, Feyenoord Rotterdam, Yoast United, Basketball Academie Limburg, The Hague Royals, Aris Leeuwarden en Almere Sailors

De transfermolen in de hoogste nationale reeks draait ondertussen op volle toeren. Hieronder een beknopt overzicht van de veranderingen bij elke ploeg. 

Okapi Aalst

IN: Nikola Popovic (Chemidor, IRA), Boyd Van Der Vuurst De Vries (Den Helder, NED), 
UIT: Nathan Kuta (Spirou Charleroi), Vladimir Mihailovic (Mornar Bar, MNT), Bogic Vujosevic (Vienna, AUT), Pape Badji (Phoenix Brussels), Tito Casero-Ortiz (Moron, SPA)

Telenet Antwerp Giants

IN: Matt Tiby (Bayreuth, GER), Cameron Krutwig (Loyola, USA), Elvar Fridriksson (Siauliai, LIT), Jean-Marc Mwema (Filou Oostende), Seppe D'espallier (Leuven Bears), Quinten Smout (Filou Oostende)
UIT: Sterling Gibbs (Nymburk, CZE), Dave Dudzinski (Bursaspor, TUR), Ibrahima Fall-Faye (Monaco, FRA)

Belfius Mons-Hainaut

IN: Payton Henson (Craiova, ROM), David Nichols (Rogaska, SLO), Emmanuel Nzekwesi (Leiden, NED), Muhamed Pasalic (Bosna, BOS), Michael Gilmore (Filou Oostende), Marcus Tyus (Jena, GER), Giuliano Neri (Le Mans, FRA)
UIT: Auston Barnes (Cento, ITA), Sander Van Caeneghem (Kortrijk Spurs), Skylar Spencer (Astana, KAZ), Anthony Lambot (Hubo Limburg United), Jabril Durham (Hamburg, GER)

Phoenix Brussels

IN: Okko Jarvi (Kauhajoki, FIN), Jere Vucica (Akademik, BUL), Pape Badji (Okapi Aalst), Daniel Caarvalho (Montijo, POR), Terry Deroover (Kangoeroes Mechelen), Joel Ekamba (Monaco, FRA)
UIT: Thomas Massamba (Tindastoil, ISL), Benjamin Raymond (Kobrat, FIN), William Robeyns (Liège Basket), Niels Foerts (Feyenoord, NED), Desonta Bradford (Trento, ITA)

Spirou Charleroi

IN: Rafael Lisboa (Benfica, POR), Jito Kok (Kangoeroes Mechelen), Nathan Kuta (Okapi Aalst)
UIT: Shane Hammink (Den Bosch, NED), Gyorgy Goloman (Szombathely, HUN)

Stella Artois Leuven Bears

IN: KeVaugn Allen (Ura, FIN), Nick McGlynn (Graz, AUT), Solomon Young (Iowa St., USA), David Kralj (Sencur, SLO), Jakob Cebasek (Dinamo, ROM), Romain Boxus (Liège Basket), Kevin Stilmant (Liège Basket)
UIT: Joe Ebondo (Luanda, ANG), Jonas Delalieux (Hubo Limburg United), Malcolm Bernard (Novobirsk, RUS), Luka Kotrulja (Kangoeroes Mechelen), Randy Haynes (Bipa, UKR), Ryan Kriener (Ehime, JPN), Seppe D'espallier (Telenet Antwerp Giants). 

Liège Basket

IN: Mario Spaleta (Arkadia, AUT), Maxime Depuydt (Hubo Limburg United), Quinten Klingelschmitt (Evreux, FRA), Bram Bogaerts (Kangoeroes Mechelen), William Robeyns (Phoenix Brussels)
UIT: Milos Bojovic (Hubo Limburg United), Amaury Gorgemans (Denain, FRA), Romain Boxus (Leuven Bears), Kevin Stilmant (Leuven Bears), Mirza Skrelja (Istogu, KOS)

Hubo Limburg United

IN: Jahii Carson (Akademik, BUL), Justin Gordon (Newcastle, GBR), Spencer Littleson (Duquesne, USA), Tyrell Nelson (Khimik, RUS), Milos Bojovic (Liège Basket), Anthony Lambot (Belfius Mons), Cliff Hammonds (Nikaias, GRE), Jonas Delalieux (Leuven Bears)
UIT: Wen Mukubu (Kangoeroes Mechelen), Maxime Depuydt (Liège Basket), Silas Melson (Kalev, EST), Sam Huurman (Den Helder, NED), Ajay Mitchell (UCSB, USA)

Kangoeroes Mechelen

IN: Myles Stephens (Vilpas, FIN), Nate Grimes (Kobrat, FIN), Luka Kotrulja (Leuven Bears), Wen Mukubu (Limburg United), Shizz Alston Jr. (Lavrio, GRE), AJ Brodeur (Stjarnan, ISL), Matthias Palinckx (SKT Ieper)
UIT: Terry Deroover (Phoenix Brussels), Bram Bogaerts (Liège), Jito Kok (Spirou Charleroi), Trevor Thompson (Pierniki, POL), Rayshawn Simmons (Jena, GER)

Filou Oostende

IN: Phil Booth (OKC Blue, USA), Mikael Jantunen (Marsky, FIN), Henri Veesaar (Real Madrid B, SPA)
UIT: Jean-Marc Mwema (Telenet Antwerp Giants), Loic Schwartz (Promitheas, GRE), Michael Gilmore (Belfius Mons-Hainaut), Mario Nakic (Andorra, SPA), Quinten Smout (Telenet Antwerp Giants)